Ticketmaster Hayranlar için NFT Özellikli Bilet Satışlarını Başlatıyor – İşte Nasıl Çalışıyor?

Kaynak: Ticketmaster için Greg Noire

ABD’li bilet satış ve dağıtım şirketi TicketMaster, Amerikan metal grubu Avenged Sevenfold’un yaklaşan turnesi ile ilgili hayran kulübü için kripto cüzdan entegrasyonunu hayata geçirdi. Bu özellik sayesinde, Death Bats Club üyesi olan hayranlar, sıraya girmeye gerek kalmadan biletlere ve ayrılmış koltuklara ayrıcalıklı erişim sağlamak için değiştirilemez jetonları (NFT’ler) kullanma olanağına sahip olacak.

Endüstri yayını Billboard’un bildirdiğine göre, grubun takipçileri, ilk olarak New York’taki Madison Square Garden ve Los Angeles’taki Forum’da düzenlenen gösteriler için genel halktan önce bilet satın almak için işlevselliği kullanma fırsatı buldu. Özellik artık Ticketmaster’da kalan uygun tarihler için başlatılacak.

Grubun şarkıcısı ve aynı zamanda sahne adıyla M. Shadows olan Matt Sanders, hareketi bir duyuru ile açıkladı. cıvıldamak bu aydan daha erken.

“Evet, @DeathbatsClub’ı @Ticketmaster’a entegre ederek hayranların Botlar, kazıyıcılar ve uzun bekleme süreleri olmadan en iyi biletleri en iyi fiyatlarla almasını sağladık” diye tweet attı.

Aralık 2021’de Avenged Sevenfold, ethereum zincirinde yaklaşık 10.000 NFT’den oluşan bir koleksiyon olan Death Bats Club’ı başlattı. OpenSea pazarından alınan verilere göre, 29 Mart itibarıyla NFT’lerin 5.200’den fazla sahibi var.

Bu arada 23 Mart’ta cıvıldamak şarkıcı, bir anketle eşleştirildiğinde, grubun “en iyi konser biletlerini GERÇEK hayranların ellerine en iyi fiyatlarla almasını” sağlayabilecekse, hayranlarına ücretsiz bir dijital cüzdan indirmeye açık olup olmayacaklarını sordu. Soruyu yanıtlayan 12.350 Twitter kullanıcısının %63,3’ü teklifle ilgilenirken, %36,7’si olumsuz yanıt verdi.

Ticketmaster’ın token kapılı satışları şu anda ethereum (ETH) üzerine basılan ve dapp cüzdanlarında saklanan tokenlar için mevcuttur.

Ticketmaster’ın küresel müzikten sorumlu başkan yardımcısı David Marcus yaptığı açıklamada, “Avenged Sevenfold, biletlere ilk erişim sağlama özelliğini kullandı, ancak gelecekte sanatçılar tarafından kullanılabilecek çeşitli yollar var” dedi. “Premier koltukların kilidini açmaktan ses kontrolünde oturmak gibi özel deneyimlere.”

Marcus, şirketinin genişleyen Web3 hizmetleri portföyünün bir parçası olarak jetonlu bilet satışlarını başlattığını ve ayrıca sanatçıların biletlerin hayranlarına nasıl dağıtılacağına karar vermelerine yardımcı olmak için tasarlanmış diğer özellikleri de sunduğunu söyledi.

Başkan Yardımcısına göre, “Kendi NFT’lerini basan veya başka bir bağımsız toplulukla ortaklık yapan herhangi bir sanatçı, artık belirteç kapılı biletleme ile keşfedebilir.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir