Sıcak gelişme: Three Arrows Capital, sonunda temerrüt bildirimi aldı!

Uzun süredir bültenleri meşgul eden Three Arrows Capital (3AC) hakkında yeni bir karar geldi. Kripto piyasasındaki çöküşle beraber gelen krizin habercisi olan 3AC, iflas bayrağını taşıyanlardan oldu. Celsius ile birlikte yeni krizin adresi olan şirket, bir türlü beklentileri karşılayamadı. Şimdi ise temerrüt bildirimi geldi.

Voyager Digital Ltd. bugün konuya ilişkin bir açıklama yaptı. Şirketin operasyonel yan kuruluşu Voyager Digital LLC’nin, daha önce açıklanan 15.250 tutarındaki kredisinin vadesi gelen ödemelerini yapmadığı için Three Arrows Capital’a (3AC) temerrüt bildiriminde bulunduğunu duyurdu.

Voyager, yabancı kaynakların raporuna göre, 3AC’den bir kurtarma girişiminde bulunmayı planlıyor. Şu anda danışmanlarıyla elindeki çeşitli yasal seçenekler hakkında görüşmeler yapıldığı biliniyor.

Three Arrows Capital için yolun sonu mu?

Platform hala normal şekilde çalışıyor. Müşteri siparişlerini yerine getiriyor ve para çekme işlemlerini gerçekleştiriyor.

24 Haziran 2022 itibarıyla, Voyager’ın kabaca 137 milyon dolar nakit parası vardı bunun içine kripto varlıkları da dahil edebiliriz. Buna ek olarak, şirket, Alameda Ventures Ltd. tarafından sağlanan 15.000 BTC’nin yanı sıra daha önce açıklanan 200 milyon dolarlık nakit ve USDC’ye de erişebilir. Voyager CEO’su Stephen Ehrlich şunları söyledi:

“Bilançomuzu güçlendirmek ve müşterilerin likidite taleplerini karşılamaya devam edebilmek için seçenekleri takip ediyoruz. Bu süreçte özenle ve hızla çalışıyoruz.”

Voyager Digital para çekme işlemlerini kısıtlıyor

Kripto para piyasasındaki satıştan sert bir şekilde etkilenen Singapur merkezli hedge fonu Three Arrows Capital’e maruz kalınması krizi meydana çıkardı. Olayların ardından, kripto komisyoncusu Voyager Digital, 22 Haziran’da günlük para çekme limitini önemli ölçüde azaltmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.