Red Bull Doodle Art ve Burnt Toast, öğrenci sanatçıların NFT’leri basmasına yardımcı olmak için işbirliği yapıyor

  • Red Bull Doodle Art, öğrencileri yaratıcılıklarını ve sanatsal yeteneklerini sergileyen orijinal karalamalar yaratmaya davet eden küresel bir yarışmadır.
  • Crossmint, lider bir NFT altyapı sağlayıcısıdır.
  • Burnt Toast, Doodles’ın Kurucu Ortağıdır.

Crossmint, Red Bull Doodle Art ve Burnt Toast, öğrenci sanatçılara kendi NFT’lerini yaratma ve basma fırsatı vermek için güçlerini birleştirdi.

Bu yıl, Red Bull Doodle Art küresel yarışmasına bir NFT bileşeni eklendi ve kazananlara sanat eserlerini dünya finalinde yerinde bastırma ve müzayedeye çıkarma fırsatı verildi. Crossmint, platform ve altyapı işbirlikçisi olarak tüm katılımcılara bir Katılım Kanıtı NFT’si ve Crossmint tarafından desteklenen sorunsuz katılım ile bir cüzdan sağlayarak hayati bir rol oynayacaktır.

Öğrencilere NFT’leri basma fırsatı vermek

Öğrenciler artık sanat eserlerine NFT’ler aracılığıyla sahip olabilir ve sanat eserlerinden para kazanabilir.

İşbirliği hakkında yorum yapan Crossmint’in kurucu ortağı Rodri Fernandez Touza şunları söyledi:

“NFT’ler sanat dünyasını dönüştürüyor, yaratıcıları benzersiz deneyimler oluşturmaya ve yeni yollarla para kazanmaya teşvik ediyor. Ancak web3 çoğu sanatçı için hala çok karmaşık. Bu yarışmanın ve Crossmint’in cüzdan ve madencilik altyapısı tarafından desteklenen sorunsuz kripto katılım deneyiminin, yeni nesil sanatçıların NFT’lere dahil olmalarını sağlayacağını umuyoruz”

Crossmint’in desteğiyle Red Bull Doodle Art, öğrenci sanatçılara yaratıcılıklarını küresel bir izleyici kitlesine sergilemeleri için eşsiz bir fırsat sağlayacak. 62 ülkeden 120.000 katılımcı şimdiden karalamalarını gönderdi. Öğrenciler, kampanya süresince karalamaların arkasındaki illüstratör, tasarımcı, animatör ve muralist Burnt Toast’tan yardım alacak.

Her ülkeden bir ulusal kazanan, 25-27 Mayıs 2023 tarihleri ​​arasında Amsterdam’da yapılacak olan Dünya Finaline katılacak.

Bir Cevap Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir