Odsy Network, Web3’te erişim kontrolünü merkezden uzaklaştırmak için 7,5 milyon dolarlık başlangıç ​​turunu tamamladı

  • Tohum turu, Odsy Network değerini 250 milyon $’a yükseltti.
  • Tur, VC’lerin, stratejik ortakların ve yatırım DAO’larının katılımıyla Blockchange Ventures tarafından yönetildi.
  • Odsy Network, dinamik merkezi olmayan cüzdanlar aracılığıyla tüm Web3 için güvenli ve programlanabilir bir erişim kontrol katmanı sağlar.

Odsy Network ekosistemini geliştiren kar amacı gütmeyen kuruluş Odsy Vakfı, 7,5 milyon dolar toplayarak başlangıç ​​turunu başarıyla tamamladı.

Finansman turu, Blockchange Ventures liderliğindeki ağır VC’leri, stratejik ortakları ve Rubik Ventures, No Limit Holdings, Node Capital, Insignius Capital, FalconX, SolrDAO, TPC ve diğerleri dahil olmak üzere yatırım DAO’larını çekti.

Birbirine bağlı merkezi olmayan çözümlere duyulan ihtiyaç

Web3 geliştiricilerini Web3’ün artan merkezileşmesine merkezi çözümler oluşturmaya iten merkezi olmayan erişim kontrolü için bir altyapı eksikliği olmuştur. Bununla birlikte, FTX ve Celsius gibi merkezi Web3 devlerinin yakın zamanda çöküşü, merkezi as kontrolünün Web3 için varoluşsal bir tehdit olduğunu kanıtladı.

Odsy Network, boşluğu belirledi ve yeni bir kripto ilkel olan dWallet’lar (dinamik merkezi olmayan cüzdanlar) aracılığıyla tüm Web3 için güvenli ve programlanabilir bir erişim kontrol katmanı sağlıyor. DWallet’lar programlanabilir ve aktarılabilir imzalama mekanizmalarına sahiptir, yani hemen hemen her blok zincirinde işlemleri imzalamak için kullanılabilirler.

DWallet’lar programlanabilir olduğundan, Web3 oluşturucuları, herhangi bir erişim kontrol mantığını tamamen merkezi olmayan bir şekilde uygulamak için Odsy Ağını kullanabilir. Bu, Web3 geliştiricilerinin değiş tokuşlar, koruyucular, köprüler vb. gibi mevcut çözümleri güvene dayalı olmayan bir şekilde yeniden oluşturmasını sağlar. Geliştiriciler, daha önce mümkün olmayan yepyeni çözümler de oluşturabilirler.

Odsy Vakfı İcra Direktörü ve Algorand Vakfı’nın eski CEO’su Sean Lee, şunları söyledi:

“Gerçek dünyadaki kullanım durumlarını gösteren ancak günümüzün parçalanmış kripto ekosistemlerinde inşa edilemeyen yeni çözümlerin potansiyeli, hırslı Web3 kurucuları için son derece çekici. dWallets, çok zincirli bir dünyada dijital varlıklara nasıl erişilmesi ve politikaların nasıl yönetilmesi gerektiğini hayal etmenin tamamen yeni bir yoludur; bu, endüstri tokenize edilmiş varlıkların ortaya çıkışını ve bunlara karşılık gelen risk ve uyumluluk gereksinimlerini araştırırken özellikle önemlidir.”

Halihazırda Odsy Network üzerinde inşa edilen 10’dan fazla proje

Odsy Network hala geliştirme aşamasındayken, ekosisteminde aktif olarak inşa edilen 10’dan fazla proje var.

Digital Currency Group ve Node Capital liderliğindeki bir turda 5 milyon dolar toplayan dWallet Labs ve Tinder Kurucu Ortağı Justin Mateen’in JAM Fonu liderliğindeki bir turda 3,9 milyon dolar toplayan Fun dahil olmak üzere bu projelerin birçoğu VC desteklidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir