Kripto etkin kartları aktif: Ödeme devi Visa, Latam bölgesi için önemli bir adım attı!

Dünyanın en büyük ödeme şirketlerinden biri olan Visa, Latam’daki birkaç Fintech girişimiyle ortaklaşa bir dizi kripto etkin kartın piyasaya sürdü. Şirket tarafından yapılan açıklamada duyuru ile Latin Amerika bölgesi öncelik olarak seçildi.

Kartlar, kullanıcıların kripto harcamasına, Visa kartlarının kabul edildiği yerlerde kripto satın almasına ve ayrıca bölgedeki farklı Fintech ortakları aracılığıyla kripto para iade işlemine izin verecek. Atılan adım bu tarz bir organizasyonun ilkleri arasında yer alıyor.

Visa, Fintech ortaklarına kripto uyumlu kartlar sağlıyor

Küresel ödeme şirketleri, geleneksel itibari para ödemelerini kripto para birimleri gibi daha gelişmiş çözümlerle kullanmayı önemsiyor. Önde gelen ödeme şirketlerinden biri olan Visa, geçen hafta, ödeme ağı aracılığıyla daha fazla insanın kripto para kullanmasını sağlamayı amaçlıyor. Bunun için ilk kripto özellikli kartlarını Latam’da piyasaya sürdü.

Şirket, Arjantin’deki Lemon Cash ve Satoshi Tango dahil olmak üzere Latam’da ve Brezilya’da Crypto.com, Alterbank ve Zro Bank gibi diğer girişimlerle ortaklık kurdu. Bu yeni kartların sahip olacağı işlevler arasında kripto ile ödeme yapmak, Visa özellikli kripto çıkışları aracılığıyla kripto satın almak ve ayrıca satın alma parasını Bitcoin olarak almak yer alıyor.

Visa Latin Amerika ve Karayipler ürün ve inovasyondan sorumlu kıdemli başkan yardımcısı Romina Seltzer, Visa’nın amacı hakkında şunları söyledi:

“Kripto ekosistemi, artan yatırım, daha fazla tüketici benimsemesi ve daha fazla kripto etkin kullanım durumu ile bölgede ivme kazanmaya devam ediyor. Müşterilerimiz, ortaklarımız ve müşterilerimiz için kripto ve ödemelerin geleceğini inşa etmek için güçlü stratejimizi geliştirmeye devam edeceğiz.”

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.