Boğalar ETH’yi 1.800 Dolarlık Direnci Aşarken Ethereum Fiyat Tahmini – İşte ETH’nin Şimdi Gittiği Yer

Ethereum fiyatı son 24 saatte %2 arttı, 1.800 dolarlık direnç seviyesinin üzerine çıktı ve önümüzdeki günlerde daha fazla kazanım için zemin hazırladı.

1.800 $ seviyesindeki ETH şu anda bir haftada %7 ve iki haftada %25 arttı ve en büyük altcoin de yılın başından bu yana %50 arttı.

Ve 12 Nisan’da yapılacak olan Şangay güncellemesiyle, staking’in daha fazla yatırımcı için daha cazip hale geleceği göz önüne alındığında, stake edilen ETH’yi geri çekme yeteneğinin yalnızca orta ve uzun vadede ETH’nin fiyatını artırması muhtemeldir.

Boğalar ETH’yi 1.800 Dolarlık Direnci Aşarken Ethereum Fiyat Tahmini – İşte ETH’nin Şimdi Gittiği Yer

ETH grafiği, göstergelerin ivme kaybetmeyi reddetmesiyle kripto paranın hala bir rallinin ortasında olduğunu gösteriyor.

Kaynak: TradingView

Göreceli güç endeksi (mor), ayın başlarında 30’dan yükseldikten sonra 60’a yakın kalmaya devam ediyor ve ETH aşırı satın alınmadan önce daha da yükselmesi için bolca alana sahip.

Benzer şekilde, ETH’nin 30 günlük hareketli ortalaması (kırmızı) 200 günlük ortalamasının (mavi) üzerine çıkmaya devam ediyor ve henüz durma belirtisi göstermiyor.

Ve ETH’nin 1.800 dolarlık direnç seviyesini kırdığı göz önüne alındığında, önümüzdeki günlerde gerçekten de diğer seviyelere ilerleyebilir.

Evet, daha geniş pazar şu anda karışık bir ruh halinde, Coinbase SEC’den olası yasal işlemlerle karşı karşıya ve küresel finansal sistem baskı altında, ancak Ethereum’un temelleri altcoinin daha fazla kazanç sağlayacağını öne sürmeye devam ediyor.

Bu, büyük ölçüde, zaten Goerli test ağında çalışan, yukarıda belirtilen Şanghay güncellemesinden kaynaklanmaktadır.

Shanghai, stake edilmiş ETH’nin (staking ödülleri dahil) geri çekilmesine izin verecek ve bazıları güncellemenin satış baskısında ani bir artışa neden olacağını iddia ettileryükseltmenin olumsuz etkisi aslında oldukça kontrol altına alınacaktır.

Neden? Bunun nedeni, geliştiricilerin günde kaç tane doğrulayıcının 32 ETH çekebileceğine dair günlük limitler belirlemesiyle, stake edilen ETH’nin geri çekilmesinin bir kerede gerçekleşememesidir.

Toplam aktif doğrulayıcı sayısının 458.752 ile 524.288 arasında olduğu göz önüne alındığında, bu sınır şu anda günde 1.575 tam para çekme olarak ayarlanmıştır.

Ve çünkü Ethereum doğrulayıcılarının önemli bir kısmı aslında kırmızıdabirçoğu stake edilmiş ETH’lerine sıkıca oturmayı seçecek, bu da pazarın bir satış seli görme ihtimalinin düşük olduğu anlamına geliyor.

Bu nedenle, Şanghay’ı ETH için olumsuzdan çok olumlu olarak görmek cazip geliyor, çünkü Ethereum’un bir kanıt-of-stake zinciri olarak evriminde önemli bir adım daha atacak.

Daha da önemlisi, kullanıcılar için staking riskini azaltacaktır bu sayede herhangi bir potansiyel staker, stake edilen ETH’lerini ve ödüllerini geri alabileceklerini bilecek.

Tek başına bu gerçeğin, ETH’ye, pasif bir gelir elde etmek için staking’e giderek daha fazla katılmak isteyebilecek kurumsal yatırımcıların ilgisinin artmasıyla sonuçlanması muhtemeldir.

Daha fazla yatırım çekmeye yardımcı olan şey, ETH’nin Merge ve EIP 1559’dan bu yana yarı deflasyonist bir token haline gelmesidir, her iki yükseltme de Ethereum’un aslında yüksek trafik dönemlerinde yayınladığından daha fazla ETH’yi yok ettiği anlamına gelir.

Ethereum daha fazla kullanım ve benimseme çekerek ETH’nin fiyatını yükselttiğinden, bu eğilimin zaman içinde artması muhtemeldir.

Bu nedenle, ETH’nin önümüzdeki birkaç ay içinde 2.000 doları geçmesini ve potansiyel olarak yıl sonuna kadar 3.000 dolar civarında bir seviyeye ulaşmasını beklemek gerçekçi değil.

Bu iyimserlik, Coinbase’in geçen ay Ethereum için kendi ikinci katman yan zincirini başlatacağını duyurmasıyla, Ethereum’un keyif almaya devam ettiği benimseme haberleriyle de destekleniyor.

Bu önemlidir, çünkü Coinbase’in yalnızca yeni ikinci katman ağına değil, aynı zamanda temeldeki Ethereum zincirine daha fazla kullanıcı çekmek için aktif olarak çalışacağı anlamına gelir.

Bu nedenle, zamanla Ethereum, kilitlenen toplam değere göre en büyük birinci katman blok zinciri konumunu sağlamlaştıracak ve sonuç olarak ETH fiyatı fayda sağlamaya devam edecek.

Şimdi Ethereum Satın Alın

Ethereum Ne Zaman Alınır?

ETH’nin mevcut kısa vadeli rallisinin sonuna yakın olabileceğine dair bir tartışma var, ancak kripto para yılın geri kalanında uzun vadeli kazançlar neredeyse kesin olarak görecek.

Bununla birlikte, birkaç ay (veya daha uzun süre) boyunca ne kadar önemli kazanımlar elde edilemeyebileceğini gören tüccarlar, şu anda gerçek potansiyel gösteren epeyce yeni altcoin ve satış öncesi token ile getirilerin üzerinde getiriler için başka yerlere bakmayı tercih edebilir.

bu kripto haberleri Industry Talk ekibi bu tür madeni paraları inceledi ve 2023 için her biri iyi kısa vadeli ve uzun vadeli beklentilere sahip en iyi 15 kripto para biriminin bir listesini oluşturdu.

Bu liste, yeni altcoinler ve ICO projeleri ile düzenli olarak güncellenmektedir.

Feragatname: Industry Talk bölümü, kripto endüstrisi oyuncularının içgörülerini içerir ve Cryptonews.com’un editoryal içeriğinin bir parçası değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir