BitKeep, Bitget Wallet Olarak Yeniden Markalanıyor, IOTA, ShimmerEVM Test Zincirini Başlattı, Bitso, Ripple ile Ortaklık İçinde ABD-Meksika İşlemlerini Üçe Katladı

Kaynak: AdobeStock / Fokussiert

Kripto varlık ve blok zincirle ilgili haberlerin günlük, lokmalık özetini alın – günümüzün kripto haberlerinin radarından kaçan hikayeleri araştırın.
__________

Cüzdan haberleri

  • Gözetim dışı kripto cüzdanı BitKeep olarak yeniden markalaşma planlarını ortaya koyan yeni 2023 yol haritasını duyurdu. Bitget Cüzdanı. Bitget türevleri ve kopya ticaret platformundan 30 milyon dolarlık bağış toplamanın ardından yol haritası, markasını yenileme, yönetim ekibini yeniden yapılandırma ve genel güvenlik sistemini güçlendirme planlarını ortaya koydu.

Blockchain haberleri

  • IOTA bugün Shimmer test ağında ShimmerEVM test zincirinin lansmanını duyurdu. Basın açıklamasına göre, “test zincirinin lansmanı, mutabakat modülü, düğüm yazılımı ve en önemlisi genişletilmiş bir EVM uyumluluğu için çeşitli önemli güncellemelerle birlikte gelir. Shimmer protokolünün erişimini, EVM uyumlu akıllı sözleşmeler oluşturan ve ShimmerEVM’nin köprüsüz ve sorunsuz birlikte çalışabilir doğası için temel oluşturan daha geniş bir blockchain geliştiricileri topluluğuna genişletecek.

Ödeme haberleri

  • Latin Amerika’da kripto destekli finansal hizmetler şirketi, bitsokripto ödeme çözümü sağlayıcısı ile ortaklaşa dalgalanmaBir duyuru, 2021’den 2022’ye kadar Meksika ile ABD arasında kolaylaştırılan işlemlerin üçe katlandığını söyledi. Esas olarak havale ve ödeme işlemcileri tarafından kullanılan Crypto 4 Business hizmeti aracılığıyla iki ülke arasındaki işlemlerde 3,3 milyar doları aştı. Bu cilt, “şirketlerin kripto teknolojisinin hızından ve düşük işlem maliyetlerinden yararlanmasıyla kripto para biriminin sınır ötesi bir ödeme çözümü olarak artan ticari ve kurumsal kullanımını göstermektedir” diye ekledi.
  • Web3 altyapı şirketi AyPay dijital dolar hesabı ile ortaklığını duyurdu Airtm “Latin Amerika’da finansal katılımın üstesinden gelmek için.” Bu entegrasyon ile Airtm kullanıcıları, aşağıdakiler de dahil olmak üzere çeşitli kaynaklardan para ekleyebilir: Google Pay, Apple Pay, Avrupa ve Birleşik Krallık bankaları ve 150 ülkede banka ve kredi kartları. Duyuruda, MoonPay müşterilerinin Airtm’in Latin Amerika’daki geniş ağından ve varlığından yararlanarak bu pazarda yeni bağlantılar ve olanaklar sağlayabileceği belirtildi.

Sosyal medya haberleri

  • urFeedbir alternatif twitter boşluklar ve TikTokKullanıcıların ödül ve token bazlı sahiplik kazanmalarını sağlayan , Solana Vakfı Web3’ü sosyal ve akışa getirmek için Solana Mobil. Solana Cep telefonundaki urFeed uygulaması, “Web3 uygulamalarına çok dar bir bakış açısıyla bakan büyük telefon üreticilerinin kısıtlayıcı politikalarından platformun tam işlevselliğinin zincirlerini çözüyor ve %30’luk vergiyi kaldırarak yaratıcılara daha fazla değer sunmalarını sağlıyor. dijital gelirleri,” dedi duyuruda.

Haber alışverişi

  • Dijital jeton alım satım platformu Bitfinex Türevleri için yeni bir kalıcı sözleşme başlatacağını duyurdu. tahkim, bir Ethereum katman 2 ölçekleme çözümü. Sürekli vadeli işlem sözleşmesinin başlatılması, müşterilerin ARB tokenini sağlanan teminata dayalı olarak 100 kata kadar kaldıraçla alıp satmalarına ve tokenin fiyat hareketinde yönlü risk almalarına ve altta yatan herhangi bir spot pozisyonunu korumalarına olanak tanıyacak. platformu.

yatırım haberleri

  • kanalgeliştiricilerin 7 milyon $ ‘lık tohum finansmanı ile gizlilikten başlatılan OP yığın toplamalarını başlatmasına olanak tanıyan kripto-yerel bir platform paradigma, Robert Miller, Ludwig Pettersson, Dan Romero ve daha fazlasından ek yatırımla. Conduit ayrıca katman-2 ölçeklendirme çözümüyle ortaklığını duyurdu iyimserlik“Geliştiricilerin beş dakika kadar kısa bir sürede yüksek performanslı OP yığın toplamalarını başlatmasına izin vererek, ekiplerin 10-100 kat daha fazla bilgi işlem ve maliyet tasarrufu ile hızlı bir şekilde başlatmasını sağlıyor” dedi.
  • Merkezi olmayan özerk organizasyon (DAO) Hydra Girişimleri yatırımcılardan yatırım DAO’larını desteklemek için 10 milyon dolar topladı 1kx, ConsenSys, İşbirliği+Para BirimiVe tohum kulübübirden fazla rapora göre.

DeFi haberleri

  • Web3 geliştirici platformu Simya yarışmanın kazananlarını açıkladı Web3 30, Web3 projeleri için topluluk odaklı ödüller. Ekibin son birkaç ay içinde “zincirler, dapp’ler, araçlar, DAO’lar, protokoller ve daha fazlası için binlerce adaylık ve oy aldığı” belirtildi ve 30 kazanan şunları içeriyor: 1 inç, aave, Binance, Bulanıklık, Açık deniz, tek takasve dahası.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir