Bitcoin kritik bölgede mücadele ediyor! Yatırımcılar hangi seviyeleri beklemeli?

Kripto piyasasındaki mevcut düşüş ve Bitcoin’in tekrardan 20.000 dolar seviyesinin altına gerilemesi yatırımcılar arasındaki düşüş endişesini artırıyor. Buna karşın, olası bir düşüşün alım fırsatı yarattığını düşünen analistler bulunuyor. Temel göstergeler, mevcut seviyelerin geç ayı piyasası aşaması civarında gezindiğini ortaya koyuyor.

CoinMarketCap’e göre, Bitcoin son 24 saatte %4,40 düşüşle 19.986 dolardan işlem görüyor. BTC, Haziran ayını ilk kez 200 haftalık hareketli ortalamanın altında kapatma tehlikesiyle karşı karşıya kaldı. Önceki ayı piyasalarında Bitcoin, destek olarak 200WMA’yı daima korumuştu.

Ayı piyasasına giriş sinyalleri

CryptoQuant’ın caueconomy’sine göre, Puell Multiple’nin değişim hızı, önemli eğilimleri ölçmek için kullanılabilir. Puell Multiple, Bitcoin madencilerinin gelirlerini değerlendirmek için bir değerleme aracıdır.

Analizler, geç bir ayı piyasası aşamasında olmamızın muhtemel olduğunu gösteriyor. Bununla birlikte, eğilimin yakında tersine dönme ihtimali de var

“Geç bir ayı piyasası aşamasındayız ve yakında tersine dönebiliriz. Puell Multiple’nin değişim oranını kullanarak, göstergenin kendisinden bile daha optimize bir görünüme sahip olduk.”

Bitcoin dip seviyesini buldu mu?

Bitcoin piyasa döngüsü, bir piyasa üstünü içeren üç döngü ile karakterize edilir. Mevcut aşamada, ayı piyasasına giriş ve onay, Bitcoin alt yeşil çizgisi boyunca gösterilir.

Bitcoin bottom formation

“Gösterge yeniden yükselmeye başladığında, ayı piyasası bölgesinden ayrıldığını gösteriyor. Tam bir tersine dönüşe yakın olan düşüş döngüsünün sonunda olduğumuzu varsayabiliriz. Ayı piyasası dip oluşumundayız.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.