Bitcoin (BTC) Bu Tarihte Düşüşlerini Sonlandırabilir!

Lider kripto para birimi olan Bitcoin (BTC) son günlerde sert bir şekilde değer kaybetmeye devam etmekte. Geçtiğimiz akşam 17.750 dolar seviyelerine kadar düşüş yaşayan BTC, son saatlerde ise tekrardan 19 bin doları aşmayı başardı.

Dünyanın en büyük ekonomilerinden bir tanesi olan Amerika Birleşik Devletleri, küresel piyasalara ve kripto paralara yön vermeye devam ediyor.

Amerikan Merkez Bankasının (FED) aldığı faiz kararları sonucu, sert bir şekilde değer kaybeden BTC, halen toparlanamamış durumda.

FED’in son dönemlerde 50 baz puan yerine 75 baz puanlık faiz artışı gerçekleştirmesi, kripto paralar ile küresel piyasaları yoğun bir şekil etkiliyor.

FED Yeni Faiz Artış Kararını Ne Zaman Alacak?

15 Haziran tarihinde kripto paraların volatil bir şekilde düşüş yaşamasına neden olan FED başkanı Jerome Powell, ilerleyen toplantılarda bir daha 75 baz puanlık faiz artışı gerçekleştirmesi beklenmemekte.

ABD Devlet başkanı Joe Biden’ın enflasyon hakkında aldığı kararlar sonucu alarm veren FED, faiz artışlarını hızlandırdı.

Enflasyona karşı savaş açan FED, 26 Temmuz tarihinde yeni faiz artış kararını açıklayacak. Bu kararın açıklanmasının ardından sonra ise kripto paraların yukarı yönlü bir trend başlatması bekleniyor.

Her ne kadar FED‘in gelecek toplantılarda 50 baz puandan faiz artışı gerçekleştirmesi beklenmese de, olası bir 75 baz puanlık faiz artışı sektörü tekrardan kötü etkileyebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.