Binance, İlk Blockchain Ağlarından Birini Artık Desteklemeyecek

Dünyanın önde gelen borsası, 30 Nisan 2021’den itibaren OMNI Network desteğini durduracak.

Çok fazla açıklama yapılmadan, dünyanın önde gelen kripto para borsası Binance, OMNI ağı için desteği durdurmaya karar verdi.

Binance OMNI ağına desteği durdurdu
Yakın zamanda yapılan bir duyuruya göre Binance, 1 Mayıs 2021’de TSİ 03:00’te “OMNI ağında para yatırma ve çekme hizmeti için desteği durduracak”. Resmi duyurudaki tek açıklama, “Binance’in kullanıcılara daha iyi ve sorunsuz bir deneyim sunmayı amaçlaması”.

Dünyanın önde gelen stablecoin’i olan Tether’in USDT’si, şu anda diğer ağların yanı sıra OMNI ağını da kullanıyor ve dolaşımda yaklaşık 1.3 milyar USDT var. Bununla birlikte Binance’in resmi borsa cüzdanı kontrol paneline göre OMNI aracılığıyla USDT çekmenin mevcut ücreti 28 dolar. Bu, diğer tüm ağları, hatta şu anda işlem ücretleri 20 dolardan başlayan Ethereum’u bile geçiyor.

OMNI Network, Bitcoin’in blockchain’i üzerine inşa edilen ve finansal işlevleri etkinleştirme çabasını temsil eden bir protokoldür. Başlangıçta Mastercoin olarak da bilinen OMNI’nin whitepaper’ı Ocak 2012’de J.R. Willet tarafından yayınlandı. Proje resmi olarak 2015’te yeniden markalanma sürecine girdi.

Her durumda ağ, blockchain’in geliştirildiği ilk günlerde çok az rekabet olduğu için özellikle popülerdi. Aynı zamanda Tether’ins tablecoin’leri basmak için kullandığı ilk ağ.

Ancak zaman geçtikçe yeni yarışmacılar ortaya çıktı. Önce Ethereum geldi, ardından TRON, EOS ve diğerleri ile OMNI’yi kenara itti. Bununla birlikte, OMNI’nin hala Tether’in USDT’yi basmak için kullandığı üçüncü en büyük ağ olduğunu belirtmekte fayda var, ancak yine de kendisi ve Ethereum, TRON arasındaki fark çok büyük.

Yine de Binance, verimsizliğinin işlemleri etkisiz hale getirdiğine inanıyor olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir