Balinalar Bugün %25 Artan Bu Meme Coin’in Kontrolünü Elinde Bulunduruyor! İyiye İşaret Olabilir mi?

  • Popüler meme kripto para birimi oldukça iyi bir fiyat hareketi yaşarken, balinalar coin’in kontrolünü eline geçiriyor.

Altcoin piyasasının toparlanmasının ardından, Shiba Inu ve diğer küçük altcoin’ler ani fiyat artışları yaşadı ve SHIB geçtiğimiz haftaya göre yüzde 30’un üzerinde arttı. Perakende trader’lar bu olumlu duyarlılık sonrası varlığı satın alırken, arzın yüzde 26’sını kontrol eden balinalar 100 milyon doların üzerinde bir kârla karşı karşıya.

Balinalar memecoin’i kontrol ediyor

WhaleStats’tan alınan verilere göre, balinalar şu anda popüler kripto para biriminin toplam arzının %26’sını kontrol ediyor. Borsayla ilgili adresler ve şirketler izleyici tarafından sayılmıyor ve bu da zincirdeki büyük sahiplerin gerçek yüzdesinin hesaplanmasına olanak tanıyor.

Artan balina sayısıyla birlikte varlıklar, piyasadaki tüm trader’ların neredeyse yüzde 100’ünün kısa vadeli spekülatörler olduğu zamanlarda mevcut olan önceki oynaklığı kaybetme eğilimindedir. Holder’ların kompozisyonunun kanıtladığı üzere; Shiba Inu şu anda orta vadeli bir varlık olarak kabul ediliyor ve holder’ların çoğunluğu en az altı ay önce varlığa girmiş durumda.

Balinalar bir varlığın kontrolünü ele geçirdiğinde, düzeltme durma eğilimi gösterir çünkü genelde büyük cüzdanlar token’ı veya coin’i satmak yerine biriktirmeye devam eder. Büyük satış hacimleri, tipik olarak, perakende satın alma gücünün gerçekleşmemiş kayıpları aştığı ve daha sonra gerçekleşmemiş kârlara dönüştüğü yükseliş rallilerinin sonunda ortaya çıkar.

Balinalar, Ekim ayında tüm zamanların en yüksek seviyesini izleyen günlerde tokenin değerinin yaklaşık yüzde 30’unu kaybetmesinin ardından Shiba Inu’yu biriktirmeye başladı. Balinalar birkaç gün içinde SHIB’de 300 milyon dolara kadar satın aldı.

Ne yazık ki SHIB bütün bu agresif alıma rağmen piyasada herhangi bir tür toparlanma sağlayamadı ve yatırımcıların çoğunu %40-60’lık bir kayıpla bıraktı.

Shiba Inu fiyatı Dogecoin’den daha iyi performans göstererek %25 arttı

Kripto sıralama sitesi CoinMarketCap tarafından sağlanan verilere göre, yazım sırasında Shiba Inu kripto para biriminin fiyatı son 24 saat içinde yaklaşık yüzde 25 arttı. Şu anda Bitstamp borsasında 0,00002793 dolardan el değiştiriyor.

Bir karşılaştırma yapmamız gerekirse rakip meme coin olan Dogecoin ise aynı süreçte yüzde 6’lık mütevazı bir artış yaşadı.

Ayrıca köpek kripto para biriminin işlem hacmi de yüzde 244 artışla 2.7 milyar doları aştı ve altıncı en çok işlem gören kripto para birimi haline geldi (sadece Tether, Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash ve Binance USD’nin arkasında). Shiba Inu, ABD’deki bir numaralı kripto borsası olan Coinbase’de ise üçüncü sırada yer alıyor.

Meme coin’in son fiyat artışı etkileyici olsa da, rekor zirvesinden hala yüzde 67,47 aşağıda. Bununla birlikte, Dogecoin rakibi, 0.00001704 dolarda olan birkaç aylık en düşük seviyesinden beri yüzde 72 kazandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir