9 günlük tarihi düşüşten sonra Luna 2 kurtulabildi mi?

Geçen ay kripto pazarının çöküşünü tetikleyen Terra varlıklarını yatırımcılar henüz unutamadı. Büyük bir darbe bırakan Terra, bazı planlarla yeniden ayakta durmaya çalışıyor. Çatallama ile ortaya çıkarılan Luna 2, stresli bir dönem sonrasında kendine gelebildi mi? İşte daha fazla merak edilenler…

TerraUSD ve Luna’nın arkasındaki şirket, yeni bir kripto para çıkardı. Ancak, şimdi aktif olarak gelişiyor. Örneğin, tüm zamanların en düşük seviyesi olan 1,62$’a düştükten dokuz gün sonra, Terra’nın yeni basılan yerel tokeninin (LUNA 2) fiyatı önemli ölçüde arttı.

Bir önceki düşük seviyeden toparlanma ile ilgili olarak, LUNA 2’nin 27 Haziran’daki fiyatı 2.77$’a veya %70’lik bir artışa ulaştı. Bununla birlikte, token, 30 Mayıs’ın tarihi zirvesi olan 12.24$’ın neredeyse %77 altında işlem görüyor.

Luna 2 için son durum

CoinMarketCap’e göre Luna 2 şu anda 2,36 dolardan alıcı buluyor. Son 24 saatte %8’lik bir kazanç elde ediyor. Piyasa düştükten sonra, birçok kişi kripto para birimlerini satıyor. Bu, fiyatlar toparlanmaya başlasa da, piyasayı daha likit hale getirdi.

Ancak, toparlanmanın geçen hafta hareket etmeye başlamasından bu yana piyasa kendini yeniden kurmaya başladı. Sonuç olarak, tasfiyeler azalmaya başladı ve Terra’nın fiyatı önemli ölçüde arttı.

Luna 2 yüksek derecede riske sahip mi?

Mayıs ayının son haftasında yeni Terra ağı canlı hale geldi. Borsalarda varlığı destekledi. Bybit, Kucoin, Huobi ve Binance gibi borsalarda işlem görmeye başladı.

Çöken Terra ağının yeni başlatılan tokenini ekleyerek, kripto para ticaret platformları önce yeniden doğuşuna desteklerini ifade etti. Ancak yatırımcılar böyle düşünmedi. Alenen bir dolandırıcılık olarak gören çoğunluktaydı.

Özellikle ticaret hacmiyle ilgili olarak çeşitli borsalarda fiyat önemli ölçüde değişti. Örneğin, Luna 2’nin maliyeti, tüm büyük borsalarda işlem görmeye başladığında 12.24$’a fırladı. Fakat sonunda keskin bir geri dönüş nedeniyle tüm kazançlarını kaybetti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.