1 Milyar SHIB’in Yakılması Bekleniyor: Fiyatı Olumlu Etkileyebilir!

Büyük SHIB yakım parti ve projeleri ile tanınan bir kayıt şirketi olan Bigger Entertainment, 1 milyar SHIB’i dolaşımdan silebilecek bir Shiba Inu yakım partisini duyurdu. Shiba topluluğu da Sevgililer Günü etkinliğinin Shiba Inu fiyatı için yükseliş anlatısını körüklemeye yardımcı olacağına inanıyor.

Kripto plak şirketi 14 Şubat’ta bir yakım partisi planlıyor

Dünyanın ilk kripto plak şirketi olan Bigger Entertainment, büyük miktarda Shiba Inu token’ı yakmak için bir Sevgililer Günü etkinliği duyurdu.

Şirket daha önce de Noel’de 240 milyon Shiba Inu tokenini yaktıkları bir etkinlik gerçekleştirdi. Bigger Entertainment’ın sahibi Steven Cooper, 1 milyar Shiba Inu token’ının yakılabilmesi için 4.000 topluluk üyesini etkinliğe katılmaya davet etti.

 

Bigger Entertainment ile birlikte, birkaç işletme daha SHIB yakımına katkıda bulundu. Ocak 2022’de Google Play Store’da yayınlanmış bir oyun olan Brick Buster 232 milyon SHIB yaktı. Hatta dokuz işletme, belirli tutarlarda Shiba Inu (SHIB) yakmayı vaat eden bir girişim olan SHIB Burn Pledge için bir araya geldi.

Bunların yanı sıra Shiba Inu, 58 işlemde 109 milyon token yakan Shiboshi NFT koleksiyonunu da piyasaya sürdü.

Tarihsel olarak, bir yakım, kripto para biriminde bir kıtlığa neden olur ve fiyatı için bir yükseliş anlatısını körükler. Örneğin, Ethereum’daki yakım uygulaması uzmanlar tarafından altcoin fiyatını olumlu yönde etkileyen önemli bir faktör olarak görülüyor.

Benzer şekilde, Shiba Inu’nun yakılması, en büyük Dogecoin rakibinin fiyatını daha da yükseltebilir. Ancak meme coin’in yüksek miktarda bir arzı olduğundan dolayı bu durumun yaşanması ETH gibi diğer altcoin’lerden daha zor olabilir. Kripto para biriminin yatırımcıları Shiba’nın fiyatının yakımdan olumlu etkilenmesi için ne kadar token yakılması gerektiğini açıkladı ve önemli bir fiyat hareketi görmek için toplam arzın en az %61-71’inin (1 katrilyon arzın yüzde 41’inden biraz fazlasının yok edilmiş durumda)yok edilmesi gerektiğini belirttiler.

Bunların yanı sıra Vision Pulse Traders’ın kripto analistleri, Shiba Inu fiyat trendini değerlendirdi ve meme kripto para biriminin şu anda düşüş trendinde olduğunu kaydetti. Bununla birlikte, Shiba Inu fiyatı 0,00000245 dolara ulaşırsa, köpek temalı altcoin patlayıcı bir ralli yaşayabilir.

FXStreet analistleri de kripto para birimi hakkında yükseliş görünümüne sahip ve Shiba Inu’nun 0.000040 dolara tırmanabileceğine inanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir